|
art
|
art

Olbrzym i kurdupel Kulturkampf Fest 20.07.2018 Gdańsk

Lipiec  2018 / 13 No Comments
Paszcza Lwa

Kwietna 39, 80-330 Oliwa, Gdansk, Poland

Na każdej stronicy było jednak owych słów tak mało, a każdy tomik zawierał tak niewiele stronic, że rzadko zdarzało się recenzję z dzieła poety czytać dłużej niż jego książkę. W notesie z adresami dokonywał skreśleń równie gęsto, jak w swoich rękopisach.
Daniel Adair
MARZYCIELE

Natchnieniem poety pozostaje marzenie. Poeci, artyści w ogóle to Marzyciele, którzy potrafią swoje marzenia przekształcić w miłość. Takim Marzycielem był Joseph Conrad, autor Jądra ciemności i jednocześnie patron 88 edycji Kulturkampf Fest, która po raz drugi odbędzie się w Gdańsku w piątek 20 lipca od 17 w Paszczy Lwa ( Oliwa, Kwietna).
Wieczór podzieliliśmy na 4 części.
W pierwszej z nich między 17 a 18 pokażemy krótkometrażowe filmy Jakuba Półtoraka.
W drugiej między 18 a 20 odsłuchamy prezentacji literackich kilkorga autorów. Swoje utwory czytać będą między innymi: Katarzyna Dąbecka, Krysian Kajewski, Przemysław Lis, Kamila Łysik – Radimiersky.
W trzeciej między 20 a 22 oddamy się chłonięciu wrażeń muzycznych. Na scenie zaprezentują się trójmiejscy ( i nie tylko ) wykonawcy. Zagrają między innymi: Nancy&Nancy, Olbrzym i kurdupel, Pomorska 68.
Na koniec, między godziną 22 a 24 wrócimy do prezentacji literackich. Swoje utwory przeczytają miedzy innymi: Arkadiusz Mikołajewski, Anna Olejnik – Antas, Ewa Poniżnik, Arkadiusz R. Skowron (Chmurnoryjny), Marta Wie, Patryk Zimny.

Publiczność czeka również przedstawienie – niespodzianka związana z patronem wieczoru, Josephem Conradem.Leave a reply