|
|

Double Trouble – performance 21.02.2018 BOTO Sopot 21:00

Luty  2018 / 14 No Comments

“Double Trouble” – to duet muzyczno-ruchowy, w skład którego wchodzi ambrozyjski* basista-improwizator Marcin Bożek oraz frymuśna** performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie duet improwizował m. in. na festiwalu Art Of Improvisation we Wrocławiu, w Galerii Pionovej w Gdańsku i w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ten środowy wieczór spędzić z nami/przy nas/obok nas lub naprzeciwko nas!

„Double Trouble”

Koncepcja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Marcin Bożek Czas trwania: ok. 45 minut * synonim od: cudny, oszałamiający, fantastyczny ** synonim od: wymyślny, fikuśny, fantazyjny O ARTYSTACH

Aleksandra Bożek-Muszyńskatancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo “I know №Thing” na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wiedniu. Jako freelancer współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier (“There Might Be Others”), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim (“Bataille i świt nowych dni”), Yoshiko Chumą (“pi 3.14…Dead end Ponderosa “), fundacją „Appendix” („Before It Made Us Wild”), i fundacją „Strefa Wolnosłowa”(„Narysowałam więcej, niż tu widać”). W swojej pracy fascynuje się zarówno tym co niewerbalne, jak i werbalne.

Strona artystki: http://abozek.wixsite.com/dzikibozekLeave a reply